zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba, zdezynfekowaniu ich i wypełnieniu odpowiednim materiałem, najczęściej gutaperką. Całe leczenie powinno odbywać się pod kontrolą radiologiczną, a w niektórych przypadkach w powiększeniu (pod mikroskopem operacyjnym).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe
Stomatolog – kto może nim zostać?
Czy stomatolog to profesja, którą może wykonywać każda osoba, czy są jakieś przeciwwskazania? Jako takich przeciwwskazań nie ma, aczkolwiek zdecydowanie żeby być dobrym stomatologiem, a nawet żeby po prostu skończyć studia stomatologiczne trzeba mieć świetną wiedzę z zakresu medycyny i umiejętność szybkiego przyswajania wiedzy. Stomatolog powinien też umieć i lubić pracować z ludźmi. To nie jest takie proste zadanie i nie każdy są do tego nadaje. A w końcu dobrze jest pracować w tej dziedzinie, która nas rzeczywiście pasjonuje, w której się odnajdujemy i która dodatkowo daje bardzo duże korzyści majątkowe. Dla wielu osób taką właśnie dziedziną jest stomatologia!
W tekście tym zastanowimy się nad odpowiedzią na proste pytanie – jak zostać stomatologiem? Pytanie to zadaje sobie nie tylko rzesza potencjalnych studentów, maturzystów, którzy szukają swojej drogi życiowej i możliwości rozwoju w tej dziedzinie, która ich rzeczywiście pasjonuje. To pytanie zadają sobie także władze centralne, które kształtują politykę oświaty także w dziedzinie szeroko rozumianej medycyny, do której bez wątpienia zalicza się także stomatologia. Generalnie nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby zostać stomatologiem jeśli dobrze zda się maturę. Studia w Polsce na ogół są publiczne, aczkolwiek trzeba zdać sobie sprawę z tego, że medycyna, stomatologia to kierunki bardzo trudne i nie jest tak, że idąc na studia na pewno się je skończy! To w końcu leczenie ludzkiego zdrowia, co ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego społeczeństwa.
Na czym polega zawód stomatologa?
W tekście tym zastanawiamy się nad sensem zostania stomatologiem oraz nad tym, kto tym stomatologiem tak naprawdę może zostać. To nie jest łatwy temat i proste zagadnienie. Wszystko to sprawia, że stomatologiem mogą zostać jedynie ci, którzy tego naprawdę, rzeczywiście chcą. Zawód stomatologa polega na ciągłym rozwoju swoich kompetencji i dostosowywaniu wiedzy do aktualnego stanu medycyny w zakresie stomatologii właśnie. W efekcie stomatologiem zostają tylko ci, którzy są szczerze tym zainteresowani, potrafią się uczyć, szybko przyswajają wiedzę i potrafią pracować z drugim człowiekiem każdego dnia, dzień po dniu realizując swoją lekarską misję.
Rynek stomatologii w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie nie ustępując na kroku innym dziedzinom medycyny. Postęp technologiczny jest bardzo duży i wskazuje na to, że stomatologia w pełni wkroczyła już w XXI wiek. Polska stomatologia jest ceniona na całym świecie. Polscy specjaliści są poszukiwani w Europie Zachodniej i uważani za najlepszych w swoim fachu. Doceniają nas także zagraniczni klienci. Bardzo dużo osób na przykład z Niemiec, Norwegii, Szwecji, Skandynawii czy nawet Włoch przylatuje do Polski na leczenie zębów. Stomatologia w Polsce jak widać jest więc na świetnym poziomie i może zapewnić pacjentom wysoką jakość usług za relatywnie niskie stawki, oczywiście wszystko w granicach rozsądku.