Wizyta u dentysty - kilka porad - Dentystyczny

Klinika stomatologiczna Ruda Śląska

Nowoczesny przegląd dentystyczny

Każdy dentysta wykonuje usługi dentystyczne w taki sposób, jaki uznaje za najlepszy. Jednak istnieją pewne procedury, które muszą zostać przeprowadzone podczas każdego zabiegu dentystycznego, żeby mógł on być skutec

Wizyta u dentysty - kilka porad - Dentystyczny Klinika stomatologiczna Ruda Śląska
zny. Nowoczesny przegląd dentystyczny polega na jednoczesnym wykorzystaniu najnowszych narzędzi i sprzętów dostępnych w stomatologii do jego przeprowadzenia. Dlatego dentysta w razie wystąpienia jakichś wątpliwości może już podczas przeglądu dentystycznego robić zdjęcia zębów, a dzięki temu opracowywać plan leczenia dentystycznego. Każdy dentysta korzysta także w trakcie wykonywania przeglądu dentystycznego z takich narzędzi, jak lustra dentystyczne czy drobne sondy dentystyczne.

Zwykłe leczenie zębów może zostać przeprowadzone po zrobieniu przeglądu dentystycznego. Ten rodzaj leczenia zębów jest bardzo lubiany zarówno przez dentystów, jak i przez samych pacjentów, ponieważ wystarczy odbycie jednej wizyty dentystycznej do tego, żeby zobaczyć jej efekty. Na pierwszym etapie takiego leczenia dentysta zajmuje się borowaniem zęba. Dzięki temu oczyszcza go z próchnicy i może zrobić w nim miejsce do założenia wypełnienia. W przypadku zwykłego leczenia zębów od razu zakładane jest wypełnienie stałe, które zostaje odpowiednio utwardzone, a dzięki temu może na długo służyć pacjentowi. Obecnie dentyści dysponują różnego rodzaju wypełnieniami stałymi i tylko od rodzaju ubytku i wyboru pacjenta zależy, jakiego rodzaju wypełnienie zostanie u niego założone.


Białe zęby dla każdego

Chociaż istnieje obecnie wiele metod wybielania zębów, które możemy przeprowadzić nawet we własnym domu, to jednak popularność dentystycznych zabiegów wybielających od lat nie maleje. Dlaczego ludzie wolą wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym niż domowe zabiegi dla zębów? Wiele osób obawia się, że działając w tym temacie na własną rękę, może uszkodzić swoje uzębienie. Jest to lęk uzasadniony, ponieważ można w łatwy sposób uszkodzić szkliwo. Wizyta w gabinecie stomatologicznym jest na pewno o wiele bardziej bezpieczna, ponieważ profesjonalista z pewnością będzie bardziej dbał o to, aby naszym zębom nic się nie stało podczas takiego zabiegu. Dlatego też wiele osób chętnie wybiera wybielające zabiegi w gabinetach stomatologicznych.

Usługi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia są bardzo popularne szczególnie, jeśli chodzi o stomatologię. Jest to taka specjalność lekarska, że niemal każdy ma z nią do czynienia w ciągu swojego życia. Dlaczego warto wybrać się do dentysty za publiczne pieniądze? Przede wszystkim, możliwość ta sprawia, że kontakt z dentystą mogą mieć osoby niezamożne. Trzeba bowiem pamiętać, że niejedna wizyta stomatologiczna jest bardzo droga. Zależy to co prawda od tego, jak duży ubytek mamy w zębach lub jak skomplikowany jest to zabieg, jednak na ogół usługi stomatologiczne nie należą do najtańszych. Dlatego też wybór wizyty dentystycznej za publiczne pieniądze to dobry pomysł, zwłaszcza dla mniej zamożnych osób.


Leczenie bólu zębów

Bóle zębów należy traktować jako sygnał alarmowy i wskazanie do jak najszybszego leczenia, aby uniknąć zapalenia. Infekcja zatok lub kości szczęki może bowiem powodować sepsę (posocznicę). Jeśli przyczyną bólu zęba jest próchnica, uszkodzone tkanki zostaną usunięte i zastąpione wypełnieniem (plomba). W przypadku zapalenia miazgi zęba niezbędne może być leczenie kanałowe, a w razie stanu zapalnego ? antybiotykoterapia. Z kolei brak możliwości leczenia bywa wskazaniem do ekstrakcji ? chirurgicznego usunięcia zęba ze zbyt zaawansowanymi zmianami chorobowymi bądź też tzw. zęba mądrości np. z powodu wyrastania pod nieprawidłowym kątem.

Możliwe jest również doraźne stosowanie leków przeciwbólowych typu paracetamol lub z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) jak deksketoprofen, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen. W przypadku ekstrakcji ból i obrzęk są bowiem typowymi skutkami zabiegu utrzymującymi się przez 2-5 dni. Doznania bólowe mogą jednak towarzyszyć pacjentowi dłużej, gdyż zębodół goi 1-2 tygodnie, a rana w kości nawet do 6 miesięcy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3le_z%C4%99b%C3%B3w