Leczenie zębów - kanałowe leczenie pod mikroskopem - Dentystyczny

Stomatologia zachowawcza Gliwice

Dochodzenie praw po wizycie u stomatologa


Wizyta u stomatologa na ogół przebiega bez żadnych problemów i komplikacji. Co jednak zrobić, jeśli takowe wystąpią? Jak dochodzić swoich praw? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym dzisiej

Leczenie zębów - kanałowe leczenie pod mikroskopem - Dentystyczny Stomatologia zachowawcza Gliwice
szym artykule na ten temat. Każdy pacjent ma prawo do dochodzenia odszkodowania w każdej z dziedzin medycyny. Stomatologia nie jest tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Trzeba mieć na uwadze to, że po prostu warto zainteresować się swoimi prawami – prawami pacjenta. Pomoże w tym chociażby rzecznik praw pacjenta, którego zadaniem jest fachowe doradztwo w takich właśnie kwestiach. To właśnie do tej instytucji warto zwrócić się od razu o pomoc!

Czy lekarze mogą popełniać błędy, a jeśli tak, to co im za to grozi? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to i jeszcze na kilka innych pytań. Lekarze oczywiście popełniają błędy. Jeżeli nie wynikają one z ich złej woli, z nieodpowiedniego traktowania pacjenta to jest to kwestia zupełnie inna niż działanie celowe. Niestety polska służba zdrowia od lat boryka się z problemem braku personelu, a co za tym idzie dużego obłożenia lekarzy. Wyjątkiem jest tu na przykład stomatologia – ale tylko z tego względu, że tutaj bardzo rozwinęła się ilość gabinetów prywatnych. Stomatologia będzie potrzebna nie tylko jako uzupełnienie wizyt publicznych, ale także jako fachowa rada i doświadczenie. Popełnienie błędu przez lekarza może wiązać się z konsekwencjami prawnymi, jeżeli zostanie skierowany przeciwko niemu odpowiedni akt oskarżenia.



Uśmiech jest za darmo

Jeżeli już dawno temu nie byliśmy u stomatologa to czas to zmienić! Zdajmy sobie w końcu sprawę z tego, że to właśnie on jest w tanie nam pomóc uporać się z wieloma problemami z naszym uzębieniem. Okazuje się niestety, że naprawdę wielu z nas narzeka i wciąż skarży się na wady, jakie mają ząbki. Wśród nich jest ich nieciekawy kolor, który z bielą nie ma za wiele wspólnego. Ponadto bardzo wielu ludzi odczuwa dyskomfort, czasem nawet i ból, który spowodowany jest zwykle ubytkami w zębinie. Warto jest to zmienić i w końcu zacząć być zadowolonym z własnego uśmiechu. Pamiętajmy, że jest on naszą wizytówką, która może sprawić, że zyskamy sympatię wielu ludzi i sami będziemy bardziej pewni siebie. I o to chodzi!

Jeżeli mamy jakiekolwiek problemy z naszymi zębami, to pamiętajmy, że za większość z nich odpowiadamy my sami. Wielu ludzi nie zwraca uwagi między innymi na to, że trzeba przynajmniej raz na pół roku udawać się na wizyty kontrolne, które wykażą, czy z naszymi ząbkami wszystko jest w porządku. A przecież warto jest to wiedzieć. Nie zapominajmy, że na całe dorosłe życie mamy tylko jedne zęby, toteż warto jest o nie dbać. Przestańmy odkładać wizytę u stomatologa i zaufajmy współczesnej medycynie, które może naprawdę bardzo mocno nam pomóc. Musimy tylko tej pomocy chcieć. Jeżeli odważymy się na to, by w końcu zapisać się na wizytę u dentysty, na pewno poczujemy psychiczną ulgę, że ten krok mamy już za sobą.


Higiena jamy ustnej


Higiena jamy ustnej wskazywana jest przez wielu specjalistów jako kluczowy element dbania o swoje uzębienie. Tylko troszcząc się w sposób odpowiedni o higienę jamy ustnej ma się możliwość realnego poprawienia stanu swojego uzębienia i zrobienia wszystkiego co w naszej mocy aby uniknąć nie tylko próchnicy, ale także szeregu innych chorób. Higiena jamy ustnej polega na myciu zębów po każdym posiłku. Mycie to nie może trwać jednak kilka czy kilkanaście sekund. Nawet kilkadziesiąt sekund to jest za mało i trzeba mieć tego jasną świadomość. Higiena jamy ustnej to takie czynności, które odpowiadają w największym stopniu zaleceniom stomatologów i dentystów. Trzeba stosować też nici dentystyczne, różnego rodzaju preparaty antybakteryjne.

Myjąc zęby warto mieć na uwadze kilka kluczowych elementów. Po pierwsze – mycie musi odbywać się kilka razy dziennie. Absolutnym minimum jest mycie zębów rano i wieczorem. Specjaliści wskazują jednak, że dobrze, kiedy zęby myte są po prostu kilka razy dziennie po każdym z posiłków. Myjąc zęby trzeba robić to właściwie. Co to znaczy właściwie myć zęby? Znaczy to tyle, że trzeba myć je długo – kilka minut. Trzeba również tak samo szczotkować każdy ząb, nie pomijać niektórych fragmentów jamy ustnej. Tylko to da szansę na uzyskanie pełni efektów . Kolejna rzecz – to płyny do płukania jamy ustnej lub innego rodzaju preparaty wskazywane przez lekarzy. One w trakcie dnia mogą pomóc utrzymać odpowiednia higienę jamy ustnej i dają szansę na zdrowe zęby przez długie lata.